Zelenohorská pošta zahajuje návštěvnickou sezónu

Zelenohorská pošta v Nepomuku otevírá od pondělí 1. dubna opět své brány turistům. Pro návštěvníky je připravena nejen prohlídka stálé expozice veteránů, ale i volně přístupná výstava historických pohledů a fotografií.

Na velikonoční pondělí, 1. dubna 2013, bude zahájena letošní sezóna Expozici veteránů.

Drobného rozšíření a doplnění se přes zimu dočkaly exponáty v replice dobové zámečnické dílny z počátku 20. století. Doplněny byly další stroje, např. bruska, kompresor, nabíječka autobaterií (většina poháněná přes transmisi). Přibyly nové motory, hevery či klaksony. Úplnou novinkou jsou pak dobové snímky ze zámečnických dílen v místní části Dvorec-Železná Huť doprovázené výučními listy a dalšími archivaliemi.

Zelenohorská pošta ovšem od loňského roku nabízí více než jen veterány. Ve vstupní hale vlastního domu je momentálně instalována výstava „Nepomuk před sto lety.“ Kolekce historických pohledů a fotografií nabízí, jak je z názvu patrno, především záběry na architekturu, veřejná prostranství, ale i každodenní život v Nepomuku na počátku 20. století.  Tato drobná výstava, zahájená již na podzim loňského roku, byla pro velký úspěch prodloužena až do 12. května.

Otevírací doba Expozice veteránů je v dubnu a květnu o víkendech od 10 do 16 hodin, od června bude otevřeno denně mimo pondělí. Výstavy ve vstupní hale jsou volně a zdarma přístupné v návštěvních hodinách Expozice.