Výstava fotografií – Nepomucký trojúhelník

Od pátku 26. července 2013 bude na Zelenohorské poště v Nepomuku k vidění výstava fotografií z místních závodů historických motocyklů. Výstava, kterou připravil Fotoklub Nepomuk potrvá až do konce sezóny.

V předvečer XXXII. ročníku motocyklového závodu Nepomucký trojúhelník bude ve vstupní hale Zelenohorské pošty zahájena výstava fotografií z předchozích ročníků tohoto podniku.

Na šestatřiceti snímcích formátu A3 jsou zachyceny pomíjivé okamžiky spojené se závody, rychlá kola, silné stroje i odvážní jezdci.

Výstavu připravila pětice členů Fotoklubu Nepomuk, která je současně autory představovaných snímků. Jedná se o Milana Demelu, Adélu Demelovou, Pavla Jirana, Jiřího Novotného a Tomáše Tykala. Pro některé z uvedených je fotografování motoristického sportu obvyklým tématem, jiní se zaměřují spíše na krajinu, architekturu či portrétní fotografii a snímky rychle jedoucích strojů pro ně byly novinkou. Přesto je třeba říci, že všechny vybrané fotografie jsou kvalitně řemeslně zvládnuté a esteticky vydařené.

Zcela neformální vernisáž tedy proběhne v pátek kolem 18. hodiny. Fotografie budou k vidění nejen o víkendu během vlastních závodů, ale zůstanou na svém místě až do konce října.

Výstava, stejně jako všechny předchozí v hale Zelenohorské pošty, bude volně přístupná v návštěvních hodinách Expozice veteránů (prázdniny denně mimo pondělí 10-18; září, říjen – víkendy 10-16).