Zelenohorská pošta ožije kulturou

Pomalu startující letní sezóna s sebou přináší zajímavé novinky. Zelenohorská pošta se stále více otevírá veřejnosti. Chceme aby sloužila lidem, přespolním turistům i místním sousedům. Přes léto zde tedy nebude k navštívení jen rozšířené muzeum veteránů nebo nové dětské minihřiště, ale i hezká řádka různorodých kulturních akcí.

Již v půlce května zaplní naše nádvoří tradiční trh, který bude jistou protiváhou, či spíše zpestřením a doplněním populární nepomucké pouti.  Místo plastových hraček, textilu z Číny a přeslazených cukrátek zde budou k dostání rukodělné výrobky, farmářské a domácí potraviny. Kolemjdoucí se budou moci seznámit s košíkářským, drátenickým, řezbářským a kovářským řemeslem, ochutnat staročeský zelák, domácí perníčky a koláče, medovinu nebo kozí a ovčí sýry. Trhy doplní i divadelní představení pro děti (Pohádka o Červené Karkulce) a na sobotní večer je přichystán nefalšovaný českobudějovický kabaret.

V červnu bude náš areál opět hostit nezávislý hudební, divadelní a filmový festiválek Nefestík. Na prázdniny se pak připravuje například odpoledne plné historického šermu, hudby a tance, zaměřené stylově na dobu baroka, dále večerní rock´n´rollový koncert pro milovníky rychlých strojů v předvečer Nepomuckého trojuhelníku, sobota plná pohádek či jazzový koncert. Součástí některých z uvedených akcí budou opět tradiční řemeslné a farmářské trhy.

Nezapomínáme ani na oblíbené výstavy v naší volně přístupné galerii. Letos se jich zde vystřídá pět, a to žánrově značně rozmanitých. Od začátku května tu budou k vidění práce žáků místní umělecké školy, které v červnu nahradí autorská expozice plastik a kreseb Davida Duchoslava a následně fotografie roubenek  z archivu Národního památkového ústavu v Plzni.

Kompletní program kulturních akcí v roce 2014 najdete ZDE >>>